لوله پمپی

خرید لوله پمپی و انواع آن

لوله های فولادی پس از تهیه در اندازه های مختلفی برش داده می شوند و دو سر مربوط به آن ها را دنده ای می کنند که به لوله پمپی و غلافی تبدیل می شوند. لوله های پمپی و لوله های غلافی برای انتقال سیالات به کار می روند.

یکی از بخش های مهم مربوط به انتقال سیال در یک مسیر استفاده از لوله پمپی مناسب است. پمپ ها براساس نوع عملکرد خود به چند دسته تقسیم می شوند که می تواند شرایط مختلفی را برای سیالات داخل لوله به وجود آورد. پمپ ها کاربردهای فراوانی در بخش صنعتی و حتی خانگی دارند.

به صورت کلی از پمپ ها برای انتقال انرژی به سیالات انجام می گیرد تا بتواند یک مسیر را طی کند. بنابراین انرژی که سیال از پمپ می گیرد باعث می شود تا یک مسیری را با سرعت مناسب طی نماید. لوله های پمپی به نام های مختلفی مانند لوله شافت، غلاف، لوله آبده و لوله پمپ شناور شناخته می شود.
شما عزیزان میتوانید برای خرید لوله پمپی با مشاوران مجموعه آهن گستران در ارتباط باشید.

لوله های پمپی می تواند با استفاده از موادهای مختلفی تهیه شوند. از جمله آن ها لوله فولادی، پلی اتیلن، پی وی سی، سیمانی می باشد. هر یک از آن ها بسته به شرایط و همچنین نوع سیال انتقال دهنده می تواند گزینه مناسبی باشد.

لوله پمپی در سایزهای مختلف

سایز ضخامت طول استاندارد محل بارگیری برند
6 اینچ  و 8 اینچ 6 میل 6.11 متر انبار تهران کالوپ
  1/2و1 اینچ تا 8 اینچ 3 میل تا 8 میل 6.11 متر انبار تهران تهران شرق
1/2 و1 اینچ تا 8 اینچ 3 میل تا 8 میل 6.11 متر انبار تهران ساوه

لوله پمپی چیست؟

لوله های پمپی همانطور که از نام آن برمی آید نوعی لوله فلزی است که برای پمپ های شناور و انتقال سیالات کاربرد دارد. همانطور که در به کاربردن پمپ باید توجه لازم داشت متعلقات راه اندازی و استفاده از آن نیز بسیار مهم بوده که لوله های پمپی یکی از مهم ترین موارد است.

برای انتقال مایعات شما به یک لوله ای احتیاج دارید که بتواند تحت فشار بوده و حتی این فشار ثابت نباشد، بنابراین نیاز است تا استانداردهای لازم در این ارتباط تهیه شده باشد. اگر لوله دارای کیفیت لازم نباشد باعث می شود تا در نهایت پس از گذشت مدتی کارایی خود را از دست داده و خسارت های زیادی را به همراه داشته باشد.

قیمت لوله پمپی

سایز ضخامت کارخانه وزن قیمت
 6 6 میل پمپی کالوپ
 6 6 میل پمپی کالوپ
 8 4/8 میل پمپی کالوپ
 2 6 میل سیاه
 2 5 میل سیاه ساوه
 2 5 میل سیاه سپنتا
 2 3/8 میل سفید ساوه
 3 6 میل سیاه تست تهران شرق
 3 5 میل سیاه ساوه
 4 5 میل سیاه تهران شرق
 4 6 میل سیاه تست تهران شرق
 5 5 میل سیاه تست تهران شرق

 

چرا لوله پمپی مهم است؟

خیلی اوقات افراد در زمان استفاده از پمپ برای یک سیال تنها به نوع پمپ توجه می کنند. اما باید این موضوع بدانیم که شما در حال تهیه یک سیکل انتقال سیال می باشید بنابراین اگر هر یک از قسمت های این فرایند به درستی عمل نکند باعث می شود تا کل تلاش ها و هزینه های شما بی نتیجه بماند.

در ابتدا شما نیاز دارید تا یک پمپ متناسب با کاربرد خود تهیه نمایید در ادامه براساس اینکه چه سیالی استفاده می کنید و همچنین وضعیت چاه به چه صورت است لوله پمپی مربوط به آن را تهیه و استفاده نمایید. لوله کشی درست به پمپ یک از مهم ترین رکن های عملکرد درست پمپ می باشد که باید حتماً مورد توجه قرار گیرد.

طراحی و همچنین نوع لوله ها بسیار مهم است اگر شما نتوانید به درستی ان را انجام دهید باعث می شود تا روی تجهیزات اثر بگذارد و طول عمر آن ها را کاهش دهد. بنابراین بهتر است همان میزان که به دستگاه پمپ اهمیت می دهید در زمینه به کارگیری و استفاده از لوله ها نیز دقت کافی داشته باشید.

با توجه به اینکه کاربرد پمپ و لوله های مربوط به آن متنوع می باشد بنابراین نیاز است تا لوله ها براساس مشخصات و ویژگی های مختلفی تولید و عرضه شود. بنابراین نیاز است تا شما نیز براساس اینکه با چه هدفی لوله های پمپی را مورد استفاده قرار می دهید یک نوع مناسب از آن ها را انتخاب و به کار ببرید.

مزایای لوله پمپی

لوله های پمپی یکی از مهم ترین اجزای مربوط به استفاده از پمپ است. لوله های پمپی مخصوص این کار تهیه شدند و براساس کاربردهای مختلف با مشخصات متفاوت تقسیم بندی می شوند. به عنوان مثال قطر لوله، ضخامت و طول آن جزو نکات متمایزکننده لوله های پمپی می باشد.

شما از طریق استفاده لوله های پمپی می توانید به صرفه جویی اقتصادی، راحتی در نصب و پیاده سازی پمپ ها دست یابید. این نوع لوله ها متناسب با تحمل فشار ناشی از پمپ ها تهیه شدند بنابراین می توانند گزینه اقتصادی و مناسبی برای کاربری شما و همچنین استفاده در درازمدت باشد.

 

لوله پمپی

پمپ شناور

این نوع پمپ که با نام های دیگری نیز شناخته می شوند به منظور آبیاری و همچنین چاه های عمیق نیز کاربرد دارد. پمپ های شناور به صورت یکپارچه یا دو قسمتی تهیه می شوند. در هر دو صورت معمولاً موتور را در پایین آن نصب می کنند تا با قرارگیری در آب خنک بماند.

پمپ های شناور دارای تنوع مناسبی بوده و به منظور چاه عمیق، فاضلاب و تخلیه، تخلیه تقسیم بندی می شود. پمپ های شناور چاه عمیق دارای ساختار دو لایه بود و در بازار به عنوان پمپ های شناور شناخته می شوند. پمپ های شناور فاضلاب و تخلیه نیز به عنوان پمپ های لجن کش کاربرد دارد و می تواند در قسمت های مختلف از آن استفاده کنیم. پمپ دیگر که به عنوان شناور تخلیه شناخته می شود به منظور کف کش استفاده می شوند.

همه این پمپ ها نیاز به یک لوله پمپی مناسب دارند تا بتوانند عملکرد خود را  به درستی انجام دهند. هر چقدر پمپ مناسب و قوی باشد ولی لوله نتواند جوابگو ان قدرت و عملکرد پمپ باشد باعث خرابی و در نهایت تلف شدن تمامی تلاش های شما خواهد شد.

در خرید پمپ های شناور باید به عمق چاه، سطح ایستایی آب داخل چاه، طول مسیر پمپاژ، اختلاف سطح از دهانه چاه تا محل تخلیه، جنس لوله، سایز لوله و تعداد اتصالات مربوط به آن توجه لازم کرد.

آشنایی با عملکرد پمپ ها

سیستم های پمپاژ نزدیک به 20 درصد از تقاضای انرژی الکتریکی در جهان را تشکیل می دهند. علاوه بر این، آن ها بین 25 تا 50 درصد از مصرف انرژی در برخی از عملیات کارخانه های صنعتی متغیر هستند. استفاده و به کارگیری از سیستم های پمپاژ گسترده است. آن ها خدمات خانگی، تجاری و کشاورزی را ارائه می دهند. علاوه بر این، خدمات آب و فاضلاب شهری و خدمات صنعتی برای صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، پتروشیمی، دارویی و مکانیکی ارائه می کنند.

معمولاً پمپ ها دو هدف اصلی دارند، یک انتقال مایع از یک مکان به مکان دیگر به عنوان مثال آب از یک سفره زیرزمینی به یک مخزن ذخیره آب منتقل می شود، دیگری نیز گردش مایع در اطراف یک سیستم که می توان به سیستم خنک کننده یا روان کننده ها از طریق ماشین آلات و تجهیزات است. همه این موارد علاوه بر یک پمپ قوی و مناسب باید دارای لوله شافت و غلافی مناسب باشد تا عملکرد و بازدهی حرفه ای به همراه داشته باشد.

 

لوله پمپی

اجزای اصلی پمپاژ

پمپ ها خود دارای انواع مختلفی می باشد، هر پمپ دارای بخش هایی است. موتورهای اصلی پمپ به صورت الکتریکی، موتور دیزلی یا سیستم هوا تهیه می شود. لوله پمپی که برای حمل سیال استفاده می شود و شیرهایی که برای کنترل جریان در سیستم استفاده می شوند.

سایر اتصالات، کنترل ها و ابزار دقیق تجهیزات نهایی که دارای الزامات مختلفی هستند از جمله آن ها به فشار و جریان مربوط به می شود. بنابراین اجزای سیستم پمپاز و پیکربندی را تعیین می کنند. به عنوان مثال می توان به مبدل های حرارتی، مخازن و ماشین های هیدرولیک اشاره کرد.

فشار در سیستم پمپ برای پمپاژ مایع با سرعت معینی مورد نیاز است. این فشار باید به اندازه کافی بالا باشد تا بر مقاومت سیستم غلبه کند.

بررسی توان الکتروپمپ شناور با پمپ شافت و غلافی

در جدول مقایسه ای، ارتفاع پمپاژ در سه سطح مختلف 75، 100، 150 متر برای هر پمپ در نظر گرفته شده است. با دبی و عمق های متفاوت مشخص می شود که بین 20 تا 30 درصد کاهش توان جذبی برای سیستم پمپهای شناور وجود دارد. بنابراین هم از نظر کاهش انرژی و هم از جهت کاهش توان مصرفی برای مناطقی که امکان استفاده از پمپهای شناور وجود دارد استفاده از سیستم پمپ شناور برای مشترک و صنعت برق مفید است.

راندمان الکتروپمپ ها به نسبت پمپ های شناور و غلافی بیشتر می باشد و مصرف انرژی آن ها نیز کمتر است. قیمت تمام شده تجهیزات الکتروپمپ شناور پایین تر از پمپ های شافت و غلافی می باشد. هزینه مربوط به تعمیرات و نگهداری پمپ های شافت و غلافی نسبت به الکتروپمپ ها بیشتر است.

6 دیدگاه در “لوله پمپی

    • ahangostar میگوید:

      بله ما دنده درشت 8 گام میزنیم یا دستگاه تراش

ارسال دیدگاه بسته شده است.