قیمت و خرید لوله جدار چاه 10 اینچ

لوله جدار چاه 10 اینچ

زمانی که شما براساس هدفی زمین را به صورت چاه می کنید تا به سطح پایین آن دسترسی داشته باشید، باید تمهیداتی به منظور نگهداری و ایمن سازی آن ها صورت گیرد. لوله جدار چاه 10 اینچ یکی از آن دسته لوله های پایدارسازی چاه می باشد که می توانیم استفاده کنیم تا چاه خود را در شرایط ایمن نگه داریم. اگر نیاز به انتقال آب و یا مایعات داریم استفاده از لوله جدار چاه باعث می شود تا مایع مورد نظر به صورت مناسب منتقل شود. برای اطلاعات بیشتر درمورد لوله جدار چاه میتوانید به مقالات لوله جدار چاه 12 اینچ و لوله جدار چاه 14 اینچ مراجعه نمایید.

لوله جدار چاه 10 اینچ باعث می شود تا دیواره چاه نگهداری شود و مانع ریزش چاه و بروز خطرات احتمالی خواهد شد. لوله های جدار چاه دارای اندازه و خصوصیات مخلتفی است که هر یک از آن ها می تواند برای موقعیت خاصی مورد استفاده شود. یکی از آن گزینه ها لوله 10 اینچ می باشد که قابلیت نگهداری و مقاوم سازی دیواره چاه را دارا است. لوله‌ جدار چاه 10 اینچی نوعی لوله است که برای ساخت چاه‌ های آب استفاده می‌ شود. آنها از فولاد یا چدن ساخته شده ‌اند و به طور معمول با روکش روی گالوانیزه برای محافظت در برابر خوردگی پوشش داده می ‌شوند. لوله‌های جدار چاه 10 اینچی معمولاً در بخش ‌هایی با طول 10 فوت (3 متر) فروخته می ‌شوند و می ‌توانند با استفاده از اتصالات رزوه ‌ای به هم متصل شوند. لوله جدار چاه 10 اینچی باید مطابق با الزامات کدهای محلی ساختمان و الزامات آژانس ‌های حفاظت از محیط زیست نصب شوند.

لوله جدار چاه 10 اینچی چیست؟

لوله جدار چاه یک لوله مشبک صنعتی و ساختمانی است که در پروژه های عمرانی، صنعتی و پتروشیمی از آن به عنوان یک لوله پرکاربرد استفاده زیادی می شود. لوله جدار چاه به منظور جلوگیری از ریزش و لرزش دیواره چاه مورد استفاده قرار می گیرد. مهم نیست عمق چاه چه میزان باشد چون براساس شرایط مختلف می توان ضخامت و اندازه های مختلفی را خریداری کرد.

اما نکته مهم در زمان تهیه لوله جدار چاه میزان دبی مورد نیاز و همچنین عمق مورد نظر می باشد. در پروژه های عمرانی و صنعتی مختلف، بسته به نوعی پروژه، از لوله های جدار چاه متفاوتی استفاده می شود که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارا می باشند.

این لوله ها می توانند شیاردار و یا بدون شیار باشند. آن هایی که دارای شیار می باشند براساس نوع شیار و همچنین خطوط موازی که در بدنه آن ها قرار گرفته است و همچنین میزان فاصله بین آن ها انواع مختلف را مشاهده کنید. لوله های جدار چاه 10 اینچ یکی از انواع پرمصرف آن است که برای اندازه های متناسب با آن انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله جدارچاه فلزی 10 اینچ از سال ها قبل در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گرفت که هنوز نیز این روند ادامه دارد. برندهای مختلفی به تولید این نوع لوله می پردازند که شما می توانید از بهترین برندهای لوله های جدار چاه 10 اینچ خریداری کنید.

لوله های جدار چاه 12 اینچ 4 میلی متری، 5 میلی متری و 6 میلی متری از جمله ضخامت هایی می باشند که برای این سایز لوله استفاده می شوند و بسیار پرمصرف است.

مزایای استفاده از لوله جدار چاه 10 اینچ

لوله های چاه 10 اینچ دارای استحکام بالا بوده و در برابر فرسایش نیز عملکرد بسیار مناسبی  دارند. عمر این نوع لوله ها مناسب بوده و می توان سال ها از آن چاه استفاده کرد. زمانی که شما چاه حفر می کنید دیواره های آن بسیار سست می شود بنابراین باید برای جلوگیری از ریزش مربوط به آن یک سری تدابیر اندیشید که یکی از مهم ترین آن ها استفاده از لوله جدار چاه مناسب است.

ویژگی های دیگر استفاده از این لوله ها جلوگیری از رشد باکتری و همچنین کنترل بخش های کم فشار و پرفشار چاه است. جلوگیری از ورود ذرات خارجی به داخل چاه و همچنین امکان استفاده از آن در عمق بالا می باشد. شما می توانید مایعاتی سالم تر و با کمترین آلودگی را در اختیار داشته باشید. موادهای بیرونی به این مایع مورد انتقال وارد نمی شود و شما می توانید مایع سالم و به دور از آلودگی داشته باشید.

اگر شما نیز برای چاه خود نیاز به لوله جدار چاه 10 اینیچی دارید می توانید بسته به شرایط در ضخامت های 4، 5، 6 میلی متری یکی را خریداری کنید و در چاه حفر شده استفاده نمایید. در صورت عدم استفاده از این لوله ها چاه های مورد استفاده عمر کمتری داشته و در بازه زمانی کم از دست خواهید داد.

ضخامت های مختلف لوله‌ جدار چاه 10 inch

ضخامت‌ های مختلف لوله جدار 10 اینچی در بازار موجود است که هر کدام برای کاربردهای خاصی مناسب هستند. رایج‌ ترین ضخامت‌ ها عبارتند از:

 • ضخامت 4 میلی متر
  لوله جدار چاه 10 اینچی با ضخامت 4 میلی‌ متر یکی از رایج ‌ترین نوع لوله ‌های جدار چاه در بازار است. این لوله‌ ها به دلیل نازک بودن و قیمت مناسب، برای طیف وسیعی از کاربردها می باشد. لوله ‌های جدار 4 میلی ‌متری به دلیل ضخامت کم، برای چاه‌ های با عمق کم (تا 30 متر) مناسب هستند. همچنین اگر به دنبال یک چاه آب خانگی با جریان کم هستید، لوله ‌های جدار 4 میلی‌ متری می‌ توانند گزینه مناسبی باشند.
 • ضخامت 5 میلی متری
  لوله جدار چاه 10 اینچی با ضخامت 5 میلی ‌متر یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ ترین نوع لوله‌ های جدار چاه است. لوله ‌های جدار 5 میلی ‌متری به دلیل استحکام و پایداری بالا، برای چاه ‌های نظارتی که در معرض شرایط آب و هوایی مختلف قرار دارند، مناسب هستند. از این لوله ‌ها می‌ توان برای کاربردهای صنعتی مانند چاه ‌های آب صنعتی و چاه‌ های تزریق استفاده کرد.
 • ضخامت 5.6 میلی متر
  این لوله‌ ها به دلیل ضخامت بیشتر نسبت به لوله ‌های جدار 5 میلی‌ متری، از استحکام و دوام بالاتری در برابر فشار و ضربه برخوردار هستند. لوله ‌های جدار 5.6 میلی ‌متری به طور معمول با روکش روی گالوانیزه برای محافظت در برابر خوردگی و زنگ ‌زدگی پوشانده می ‌شوند.

 • ضخامت 6 میلی متری
  لوله‌ های جدار 6 میلی ‌متری به دلیل استحکام و پایداری بالا، برای چاه‌ های آب عمیق (تا 100 متر) که در معرض فشار زیاد آب هستند، مناسب هستند. از این لوله‌ ها می‌ توان برای چاه‌ های آب کشاورزی با جریان متوسط تا زیاد استفاده کرد.

 • ضخامت 8 میلی متری
  لوله ‌های جدار 8 میلی ‌متری به دلیل استحکام و دوام فوق‌ العاده بالا، برای چاه‌ های آب عمیق که در معرض فشار بسیار زیاد آب هستند، عالی می باشند. از این لوله‌ ها می ‌توان در حفاری چاه‌ های نفت و گاز، به خصوص در مناطقی که شرایط زمین ‌شناسی چالش ‌برانگیز است، استفاده کرد.
سخن پایانی

به یاد داشته باشید که مشورت با یک پیمانکار چاه واجد شرایط و بررسی الزامات کدهای محلی و آژانس ‌های حفاظت از محیط زیست، گام‌ های ضروری قبل از انتخاب نهایی هستند. با انتخاب لوله جدار مناسب، می ‌توانید از عملکرد ایمن، قابل اعتماد و بادوام چاه خود برای سال ‌های آینده اطمینان حاصل کنید.

سوالات متداول

 1. لوله ‌های جدار چاه 10 اینچی از چه متریالی ساخته می‌ شوند؟
  لوله‌های جدار چاه 10 اینچی معمولاً از فولاد یا PVC ساخته می ‌شوند. فولاد بادوام ‌تر و قوی ‌تر است، اما PVC  سبک ‌تر و ارزان ‌تر است.
 2. چگونه می‌ توانم لوله‌ های جدار چاه 10 اینچی را نصب کنم؟
  نصب لوله ‌های جدار چاه 10 اینچی باید توسط یک پیمانکار چاه واجد شرایط انجام شود. این فرآیند شامل حفاری سوراخ، قرار دادن لوله‌ها و ایمن‌سازی آنها با استفاده از سیمان یا مواد دیگر است.
 3. هزینه لوله‌ های جدار چاه 10 اینچی چقدر است؟
  هزینه لوله‌ های جدار چاه 10 اینچی به ضخامت، جنس، برند و محل خرید آنها بستگی دارد. به طور کلی، انتظار می ‌رود برای هر متر لوله جدار 10 اینچی، بین 500 تا 1000 هزار تومان هزینه کنید.

3 دیدگاه در “قیمت و خرید لوله جدار چاه 10 اینچ

 1. میزبان لطفی میگوید:

  لوله جدار چاه 12 اینچی به صرفه تر هستش یا لوله جدار چاه 10 اینچی؟

  • adminnasv میگوید:

   میتوانید با بخش فروش تماس بگیرید تا جویای قیمت و مشخصات فنی انوع مختلف لوله شوید . 02133300334

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *